Ana Sayfa  Resimlerle  Ziyaretçi Defteri  İletişim  Hakkımızda

 
 

Menü

 


 

Anket

Kemer deyince aklınıza ne geliyor?
Portakal (%4,41)
Güneş-Kum-Deniz (%33,8)
Eğlence (%10,2)
Tatil (%10,2)
Yaylalar (%2,94)
Tarihi yerler (%1,47)
Olympos Teleferik (%4,41)
Yörük Parkı (%32,3)

Toplam Oy: 68

Tüm Anketler

Takvim

« Şubat - 2017

»

PT SL ÇŞ CM CT PZ
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

İstatistikler

 Toplam Hit: 4132275
 Sitede Aktif: 5
 Ip: 54.211.227.36
 Browser: Default - 0.0
 Toplam Kategori: 19
 Toplam Blog: 1043
 Toplam Yorum: 76
 Toplam Resim: 79
 Toplam Mesaj: 22

 

Blog

RSS Takip Tavsiye Et İndir (.doc) Okunma: 3768
ADRASAN'DA YAMAÇ PARAŞÜTÜ KEYFİ

ULUSOY KEMER HOLIDAY CLUB ISO 22000:2005 SERTİFİKASI ALDI. MAVİ BAYRAKLARDA ''FEE''YAZISININ OLMAMASI MAVİ BAYRAĞIN GEÇERSİZ OLDUĞU ANLAMINA GELMİYOR

Halil ÖNCÜ ( KEMER-ADRASAN ) - Antalya; birçok alternatif turizm seçeneği ile ön plana çıkarken, Adrasan'da başlayan yamaç paraşütü ise yerli ve yabancı turistlerin adeta akınına uğruyor. Adrasan'da Odunluk tepe mevkii olarak bilinen bölgede, iniş noktasından 980m. yüksekliğe sahip ve iniş bölgesi oldukça rahat ve güvenli bir uçuş ile yamaç paraşütü yapan çok sayıda meraklı, büyük bir heyecan yaşarken unutulmaz anlar yaşıyorlar. Adrasan Odunluk Tepeden uçuşa geçenler, yaklaşık 25 dakikalık bir uçuş sonrasında Adrasan ya da Karaöz sahiline iniyorlar.

İki yıllık bir çalışmanın sonucu

Bölgede yamaç paraşütü keyfini meraklılara sunan Kemer Paragliding Şirketi Genel Koordinatörü Semih Özdemir yaptığı açıklamasında, “İki yıllık bir çalışmanın sonu itibari ile  pilotlarımız ve uzmanlar tarafından yapılan test uçuşları, rüzgar ölçümleri ve havacılık kulüplerinin de görüşleri alınarak bu bölgedeki en iyi nokta tespit edilmiş ve teknik çalışmalar sayesinde tüm izinlerinde alınmasıyla birlikte bugün işleyişine devam etmekte olan uçuşlar için hazır bir hal almıştır.Bu sporu profesyonel ve amatör olarak yapanların sayısı da hızla yükselmektedir. Ayrıca başlattığımız bu faaliyet dalı bölgemize, yeni ülke ve yeni yüzler getirilmesine ön ayak olacaktır. Bu faaliyet sayesinde Antalya birçok ülkede Yamaç Paraşütü dalında tanınacak ve iddia ediyoruz ki turizmde artışa sebep olacaktır. Dünya turizminde yeni yeni patlayan bu aktivitenin incelendiğinde ne kadar tanıtımcı ve kazançlı olduğu görülecektir.”dedi.
 
 
 

Odunluk Tepeden 20-25 dakikada Adrasan ve Karaöz sahiline iniyorlar.

Kemer ve bölgesinde tatilini geçiren çok sayıda turistin bu heyecanı yaşamak için rezervasyonlar yaptırdığına dikkat çeken Semih Özdemir, “Kemer yakınlarında en uygun yer olarak keşfedilen ve özel bir işçilikle inşa edilen pistimiz deniz üzerine yakın olması sebebi ile önemli bir konumda. Kemer’in Kumluca ilçe sınırında bulunan Adrasan beldesi Odunluk tepe mevkii olarak bilinen bölgesinde, iniş noktasından 980m. yüksekliğe sahip ve iniş bölgesi oldukça rahat ve güvenli bir uçuş bölgesi. Biz, Kemer’de  ikili yani tandem uçuşları iyi bilen başarılı uçuş yapmış sertifikalı pilotlardan oluşan bir yamaç paraşütü ekibimiz var. Günün değişik saatlerinde uçuşlarımız mevcut. Misafirlerimizi Kemer bölgesi Beldibi – Tekirova  konaklama noktalarından transfer araçlarımızla alarak yaklaşık 60 dakika içinde 985 metre yüksekliğindeki Adrasan Odunluk tepe zirvesine çıkarıyoruz. Uçuş için gerekli malzeme tarafımızdan temin edilip, uçuş kontrolleri pilotlarımız tarafından yapılıyor. Hava durumuna göre uçuş süresi 20-25 dakika arasında değişirken, iniş yeri olarak, hava şartlarına göre Adrasan veya Karaöz sahilini seçiyoruz.” diye konuştu.
 
 
 
 

Turistler yamaç paraşütü ile büyük heyecan yaşıyorlar.

Kemer Paragliding Şirketi Genel Koordinatörü Semih Özdemir, “ Tatillerini Kemer ve bölge olarak seçen çok sayıda misafirimiz ki, bunlar arasında Ruslar başı çekmektedir yamaç paraşütü keyfini yaşamaktadır. Bu yıl ağırladığımız misafirlerimiz, bölgemizdeki bu yeni aktiviteden son derece memnun olmaktadırlar. Öyle ki kendi malzemesiyle uçmak isteyen ve tesadüfen bizimle karşılaşan turistler ayrıca çok memnun olmuşlardır. İnsanoğlunun tek yapamadığı şey olan uçmak duygusunu her insan en azından bir kere tatmak isteyecek ve yamaç paraşütü ileride turizmde gerçekten patlamaya sebep olacaktır. Biz buna inanıyoruz.”dedi.
 
KEMER PARAGLIDING
Yeni mah. Atatürk cad. M.Tıraş çarşısı No:5-6 Kemer / Antalya 
Tel : 0 242 814 69 33    Fax : 0 242 814 69 30 
Web: http://www.kemerparagliding.com              
E.mail: info@kemerparagliding.com
  # Yorum Yaz #

İsim :

Yorum :
(Max. 400 Karakter)

 
En Çok Okunanlar Son Yorumlananlar Hakkımda
CENNETTEN BİR KÖŞE, GÖYNÜK KANYONU (11656)
FARKLI BİR TATİL SEÇENEĞİ, ''HOTEL-BERKE RANCH AT ÇİFTLİĞİ'' (10129)
KEMER'DE BALIK TUTMA HEYECANI. BU HEYECANA TURİSTLERDE ORTAK OLUYOR (9494)
AYIŞIĞI (8108)
KEMER ULUPINAR'IN GÖZDE MEKANI, '' BOTANİK RESTAURANT'' (7771)
İŞTE KEMER'İN İLK BUNGALOV ODASI (6368)
TARİHE TANIKLIK EDEN 2500 YILLIK DEV ÇINAR AĞACI (6295)
7 YILDIR TATİL YAPTIĞI OTELİ KİRALAYARAK, TURİZME ADIM ATTI (6069)
KEMER'DE EĞLENCE TAMGAZ / KEMER’DE 2500 KİŞİLİK DEV AÇILIŞ (5745)
BİRZAMANLAR KEMER VE KEMER'LİLER (5607)
ŞİNASİ GÜROCAK PHASELIS ROSE GENEL MÜDÜRÜ OLDU (2)
KEMER BANAZLI İSMAİL’İ KAYBETTİ (1)
FARKLI BİR TATİL SEÇENEĞİ, ''HOTEL-BERKE RANCH AT ÇİFTLİĞİ'' (2)
KEMER'DE BALIK TUTMA HEYECANI. BU HEYECANA TURİSTLERDE ORTAK OLUYOR (1)
ROYAL PALM RESORT HOTEL YENİLENİYOR (1)
YELİZ GÜL EGE'DEN MİLLETVEKİLLİĞİNE ADAYLIĞI KONUSUNDA AÇIKLAMA GELDİ (1)
BÜŞRA ŞAHİN GÖZYAŞLARI İÇİNDE TOPRAĞA VERİLDİ (1)
ANTALYA'NIN FARKLI BİR TURİZM BELDESİ '' GÖYNÜK '' (1)
YAŞAYAN AÇIK HAVA FOLKLOR MÜZESİ (1)
YUNUS GÖSTERİ MERKEZİ (2)
www.kemerholiday.net www.turizmdosyasi.com un kurucusu ve editörü Halil Öncü tarafından hazırlanmaktadır. Kemer'i tanıtmak amacı taşıyan bu sitenin tek amacı Kemer'i bilmeyenlere tanıtmaktır. Gezeceğiz, göreceğiz ve sizler için burdan Kemer'i sizlere en ayrıntılı şekilde tanıtacağız. . Yazı ve resimlerin kullanılması izne bağlıdır. E-Mail: info@kemerholiday.net info@turizmdosyasi.com